acil destek
Bizi Arayın

Güven Veren Hizmetin Adı

Uzman Ekip, Profesyonel Hizmet
Kamera Sistemleri

Ev, Ofis, İş yeri ve tüm ortak alanlarda kullanacağınız profesyonel kameralar ile içiniz rahat artık.

Alarm Sitemleri

Ev, Ofis, İş yeri ve tüm ortak alanlarda güvenliğiniz için alarm sistemlerinden faydalanın.

Bilgi Güvenliği

Ofis ve İş Alanlarınızın verileri bizim ile güvende siz isteyin biz sunum yapalım.

CCTV KAMERA NEDİR ?


CCTV Kapalı Devre Televizyon Sistemi'dir.. Televizyon sisteminden farklı yanı bir merkezden açık ve geniş kullanıcı kitlesine yayın yapmak yerine Lokal bir alan içinde görüntü izleme sistemlerinin genel ismidir. Bu metin genel olarak CCTV ekiplarının nelerden bir araya gelip oluştuğu ve kullanım yerleri hakkında bilgi verecektir .

CCTV UYGULAMA ALANLARI
CCTV en geniş bilinen şekliyle Banka,fabrika,mağaza,hastane, kamu kurumlarında kullanılır.Fakat uygulama alanına bir sınırlama getirmek Doğru olmayabilir. Her işletme ve mesken de bu uygulamayla karşılaşmak mümkündür

Aşağıda belli başlı uygulama alanlarını bulacaksınız
- Köprü,yol ve kavşaklarda trafiği görüntülemek, yönetmek
- Kötü niyetli kişilerin tespiti
- Çok yüksek caydırıcı özelliği
- Çalışma ortamının kalitesini arttırmak için kayıt ve izleme
- Yöneticilerin bulunduğu yerden işyerlerini, fabrikalarını, çalışanlarını izleyebilmesi denetleyebilmesi sağlar
- Konferans salonları, tiyatro, stadyum gibi yerlerde gösterinin her yerden izlenebilmesini sağlar
- Otobüs, tren, gemi, uçak gibi taşıtlarda güvenliği sağlamak ve taşıt içindeki servis kalitesini arttırmak.
- Hayvanat bahçesi, yüzme havuzu, oyun parklardaki kazalara ve tedbirsiz davranışların önlenmesi
- Gece /Karanlıkta insan gözünün görmediği yerlerde Infrared aydınlatma sayesinde görüntüleme sağlamak
- Fabrikalarda üretim hattında ürün kalitesini kontrol etmek
- Kanalizasyon Görüntüleme İşi
- Şehir Merkezi Dış ortam güvenliğin sağlanması
- Yazlık veya dönemlik kullanılan konutların uzaktan izleme ve kontrolü
- Anaokulu evde çocuk bakıcıların kontrol ve izlenmesi
- Kayıt ve izlemenin yapıldığının bilinmemesi istenilen yerlerde gizli kamera
- Casus kamera uygulamaları
- Petrol Boru Hatları, Elektrik iletim şebekleri gibi kritik şebekelerin güvenliği ve durumunun izlenmesi .

KAMERA
CCTV sistemlerinde Kamera en bilinir ve olması gereken bir cihazdır... Kamera kontrol ve izleme noktası için resim oluşturmaya yaramaktadır.. Her ne kadar ayrı ele alınsa da Lensler kameraların ayrılmaz parçadır.Lensler Kameranın önüne takılır görüntünün mercekler yardımıyla CCD sensörün üzerine düşmesini sağlar.Takılıp çıkartılabilir , özelliklerine göre kameralar değiştirilebilir.

MONİTÖR
Kamera üzerine düşen görüntünün ,video sinyaline çevirilikten sonra bir ekranda oluşturulmasını sağlayan cihazdır. CCTV Monitörler televizyonlara benzer, fakat aralarındaki farkı tuner katının olmamasıdır.

EN BASİT CCTV SİSTEMİ
En basit CCTV sistemi bir kameranın koaksiyel kabloyla Monitöre/Televizyona bağlanmasıyla yapılabilir. Kamera çalışma gerilimine göre bir adaptör veya şebeke gerilimiyle beslenebilir. Bu sistemi Lens,Kablo, BNC konnektör,kamera ve Monitör (AV girişi varsa Televizyon ) ile isteiğniz yere kolayca kurabilirsiniz.
Şimdide 4 Kameralı bir CCTV sistemine bakalım. Bu sistemde kameralar otomatik olarak sıralı ekrana gelebilir, elle seçilebilir veya 4 ü bir ekranda görünebilir. Bunun için yukarıdaki sisteme ilave olarak bir Multiplexer/çoklayıcı (çoklayıcı ) kullanabiliriz.Ayrıca monitörümüze hoparlör ve kameramıza mikrofon ünitesi bağlayarak görüntüyle birlikte seside duyabiliriz. Tabii ki hoparlör seçmiş olduğumuz kamera ile birlikte çalışacaktır. Aynı anda bir çok sesi karışık olarak duyardık. Görüldüğü gibi sistem gayet ucuz ve yapımı kolaydır. İhtiyacınız olacak malzeme 4 kamera , 4 Lens, Montaj ayakları, 8 adet BNC ,10-20 metre koaksiyel kablo,Monitör ve Multiplexer dediğimiz çoklayıcıdır.
Basit tek kameralı bir sistemin güç beslemesi
6 kameralı bir sistemin güç beslemesi

HAREKETLİ KAMERALAR
Yukarıda görmüş olduğumuz örneklerde ve konularda bütün kameralar hareketsiz sabit sadece Lens fokal ayarı yapılabilir türdeki kameralardır. Bir çok uygulamalarda sabit kamera yeterli olabilir. Eğer Kameraları sürekli izleyen birisi yoksa, sadece kayıt yapılacaksa sabit kamera en uygun çözümdür.Kameraların sürekli izleyen birisi varsa ve çok geniş açı /Zoom gereken yerlerde Hareketli ve Zoom lu kameralar kullanılması daha doğru olur. Hareketli Kamera uzaktan kontrol edilerek Düşey ve Yatay hareket edilebilir.Hareketi sağlayan bu ünite PAN/TILT ünitesi olarak adlandırılır.
Kameranın dış ortam veya iç ortamda kullanımına göre PAN/TILT ünitesi değişir. Dış ortamlarda kullanılan üniteler toz,su,güneş, sıcaklık gibi faktörlere karşı muhafaza edilmiş olması gerekir.
Hareketli 4 kameranın kontrolü
Kapalı devre sistemler artık tek başlarına düşünülmemeli ; sönsörler ve benzeri ek donanımlarla güçlendirilmelidir. Örneğin gelişen teknolojinin sunduğu Doppler efekti güç analizi güvenlik kavramına yeni değerler katmıştır ve daha sağlıkıklı sonuçlar alınmıştır.
about Image
15

. YIL

500+ Müşteri

Uzman Ekip, Profesyonel Hizmetin Adresi...

Sektörde Hep 1 Adım Öndeyiz.

Sürekli gelişme anlayışıyla, bilgi ve teknolojimizle, ürün ve hizmetimizi, değişen toplumun değişen beklentilerine uygun hale getirmek, Müşterilerimizle uzun süreli ilişkiler kurmak ve sunduğumuz yaratıcı hizmet ve çözümlerle başarılarını desteklemek, Çevre ve topluma karşı sorumluluklarımızı eksiksiz olarak yerine getirmek, Tedarikçilerimizle uzun süreli ve değer katan ilişkiler kurmaktır.

Prestij

Değerlerimiz, bilgimiz ve çalışanlarımızla; toplumun, müşterilerimizin ve tedarikçilerimizin ve ortaklarımızın memnuniyetini sağlayarak lider bir firma olmaktır..

7/24

7/24 Ulaşılabilir olmak ve Uzman ekip ile 1 adım hep öndeyiz.

GO TRİBORD